Блог

Звільнення керівника

Під час делегування прав на управління своїм підприємством власник покладається на свій досвід та інтуїцію. Помилка в оцінці рано чи пізно призведе до проблеми звільнення керівника. При цьому власник в процесі вирішення проблеми забуває, що порядок, умови прийому та звільнення керівника підприємства регулюються не тільки Кодексом законів про працю України, але й статутом, контрактом, Цивільним та Господарським кодексом України. Якщо статут є у кожного підприємства, то наявність контракту - одиничні випадки.

Як подається позовна заява про розлучення

розлучення

КРОК #1 Визначаємо випадки подання позовної заяви про розлучення
Позовна заява подається:
якщо один із подружжя не дає згоди на розірвання шлюбу,
якщо є неповнолітні діти і не має бажання подавати заяву про розірвання шлюбу в порядку окремого провадження.

Шлюбний договір: всі за і проти

Попри численні дискусії над майбутнім нашої держави, можна сміло твердити, що Україна все швидше наближається до Європи. І річ, зовсім, не в асоціаціях та візах, а у входженні в культуру поведінки та перейнятті стандартів і цінностей притаманних ЄС.

Чи потрібен колективний договір

З огляду на законодавство України питання обов'язкової наявності колективного договору є спірним.
Міжнародна організація праці (МОП) стверджує, що укладення колективного договору можливе тільки добровільно.
В цей ж час ст. 15 Закон України «Про оплату праці» вимагає встановлення форм і систем оплати праці, норм праці, розцінок, тарифних сіток, схем посадових окладів, визначення відповідних виплат працівникам - надбавки, доплати, премії, винагороди, інші заохочувальні, компенсаційні і гарантійні виплати в колективному договорі.
Обов'язкову наявність передбачає і Господарський кодекс України (п. 7 ст. 65) – колективний договір повинен укладатися для регулювання виробничих, трудових, соціальних відносин між працівниками та роботодавцем.

Невиплата заробітної плати

Бізнес змушений постійно вдаватися до оптимізації витратної частини своєї діяльності. Такі кроки не популярні серед працівників підприємств, адже часто економія проводиться за рахунок прав самих працівників. Оплата праці є найпершим питанням, на яке звертають увагу. Ось в цьому і починаються грубі порушення права громадянина на працю і достойну її оплату.

Залиття квартири

Залиття квартир чи не найпоширеніша проблема співжиття мешканців багатоповерхівок. За законом Мерфі, часто таке трапляється після щойно проведеного ремонту. У будь-якому випадку для особи, квартиру якої залили, це стрес, нервове напруження.

3 міфи нотаріальної розписки

Міф #1. Розписка обов’язково завіряється нотаріально
Часто, дуже часто по сьогоднішній день звертаються із таким питанням.
Розписку про отримання грошей не обов'язково завіряти у нотаріуса. Вона і без цього дійсна.

Як внести транспортні засоби до статутного капіталу

Як внести транспортні засоби до статутного капіталу

Якось виникла проблема в учасників товариства, коли вони вирішили вантажний автомобіль внести до статутного капіталу. Провели загальні збори, оформивши протокол. Зміни до статуту не вносили – закон цього не вимагає. Склали акт прийому-передачі від учасника (фізичної особи) до товариства.

10 порад як дати гроші в борг

10 порад як дати гроші в борг

Порада #1. При переданні грошей складіть договір позики.
Наш бланк договору дещо відрізняється від шаблонних в Інтернеті. Він буде хорошим розширенням можливостей розписки. До договору, звичайно ж, складіть розписку про отримання грошей. Договір і розписку нотаріально завіряти не має необхідності. Договір позики можете роздрукувати, а розписку позичальник хай пише від руки. Договір – 2 примірника. Розписка – 1 примірник.

Як одержати свідоцтво про право на спадщину

Протягом 6 місяців з дня смерті людини, яка залишила спадок, Ви маєте написати заяву про прийняття спадщини до державного або приватного нотаріуса. Цей строк може бути продовжений судом за наявності поважних причин, через які строк був пропущений.
Прийняти частину спадщини не можна: або все, що належить Вам по заповіту чи закону, або нічого. Не забувайте, що одночасно успадковуються і майно, і зобов’язання померлого (борги, кредити тощо).

Сторінки