Залиття квартири

Залиття квартир чи не найпоширеніша проблема співжиття мешканців багатоповерхівок. За законом Мерфі, часто таке трапляється після щойно проведеного ремонту. У будь-якому випадку для особи, квартиру якої залили, це стрес, нервове напруження. Як правило, у такій ситуації не до юридичних нюансів і  результатом стає упущення важливих моментів у фіксуванні всіх обставин. Здавалося існує факт - вашу квартиру залили, пошкодили Ваше майно, але в суді після тривалих засідань можна отримати рішення про відмову в відшкодуванні Вам збитків, або задоволення Ваших вимог не в тій сумі, що Ви розраховували.
Як таке може трапитися? Всі ситуації передбачити неможливо. Розглянемо основні недоліки, які  найчастіше зустрічаються.
Існує затверджена типова форма акту про залиття.
Повна назва його - акт про залиття, аварію, що трапилась на системі центрального опалення, гарячого водопостачання (або холодного водопостачання). Складають такий акт представники ЖЕКу, який обслуговує Ваш будинок. Для цього Ви, не гаючи часу, звертаєтеся туди, бажано з письмовою заявою про залиття у двох примірниках, на одному з яких Вам повинні відмітити про її отримання. Представники ЖЕКу повинні притримуватися типової форми акту. З практики, більшість актів не відповідають типовій формі, складаються довільно не уповноваженими працівниками, які і не чули про його типову форму. Для цього ми рекомендуємо надати свої бланки акту, а в заяві клопочіть про створення комісії з переліком необхідних працівників.
З типового акту вбачається, що його складають і підписують головний інженер, майстер технічної дільниці, майстер ремонтної дільниці, слюсар-сантехнік (слюсар-електрик), представник власника будинку. Увага, участь у сладанні акту про залиття постраждалих від залиття мешканців квартири та мешканців квартири з якої сталося залиття, є обов’язковою (потрібні підписи по одному від квартири).
Якщо акт відрізняється від типового акту, є шанс отримати відмову суду в прийнятті його за доказ у справі.
Строк складання ЖЕКом акту про залиття.
В нормативних документах не передбачено строків складання акту про залиття. В зв’язку з цим, ЖЕК Вашу заяву про залиття квартири повинен розглянути у одномісячний строк. Це пояснюється тим, що заява про залиття вважається формою звернення громадян і регулюється Законом України "Про звернення громадян".
Як чинити у випадку відсутності відповіді на Вашу заяву про залиття.
Якщо Ви не дочекалися складення акту про залиття, складіть акт самі з залученням не менше двох свідків, в якому зафіксуйте факт звернення до особи, яка Вас затопила, якщо допустить, опис стану її квартири (приміщення), опис стану своєї квартири. У випадку не допуску Вас у квартиру зафіксуйте це. Факт ознайомлення з актом (або відмови від ознайомлення), факт відмови від підпису в акті також вкажіть. Цей акт можете скласти і не чекаючи відповіді ЖЕКу, однак це не виключає необхідності складення акту про залиття.