Як внести транспортні засоби до статутного капіталу

 

Якось виникла проблема в учасників товариства, коли вони вирішили вантажний автомобіль внести до статутного капіталу. Провели загальні збори, оформивши протокол. Зміни до статуту не вносили – закон цього не вимагає. Склали акт прийому-передачі від учасника (фізичної особи) до товариства. Подали документи в ДАІ для перереєстрації та отримання свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. В ДАІ виявилося, що нормативні документи МВС не дозволяють перереєструвати цей автомобіль.
Звернулися до мене за допомогою.
Вирішується це так.

Проблема в тому, що переданий автомобіль, для перереєстрації в ДАІ, повинен бути зазначений в статуті. Так, зокрема, в Інструкції МВС² зазначено, що для перереєстрації ТЗ подається виписка з розділу статуту юридичної особи відносно внесення цих ТЗ до статутного капіталу товариства.
Писати нову редакцію статуту заради цього випадку, я вважаю, не варто. Потрібно викласти зміни до статуту окремим невід’ємним додатком.
Повний перелік необхідних документів² для перереєстрації в ДАІ транспортного засобу внесеного в статутний капітал виглядає так:
документи пп.1-3 нотаріально завіряються!
1. акт приймання-передачі транспортного засобу
складається за формою, встановленою додатком 2 до Порядку¹
2. копія змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю «________»
3. копія протоколу загальних зборів учасників ТОВ «____»
4. свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта).
____________________________
1. Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 р. N 1388).
2. п. 9.10. Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них (затверджена наказом МВС України від 11.08.2010 р. N 379).